מאמר של ד

מאמר של ד"ר אלה חמי

חשיפה ממושכת ללחץ במקום העבודה עשויה להביא לידי תגובות פסיכולוגיות ופיזיולוגיות, במיוחד בקרב אנשי מקצוע בתחום הטיפול ובריאות הנפש שמקצועותיהם נחשבים תובעניים ומלחיצים.

להרחבה
מאמר של ד

מאמר של ד"ר אפרת לוצאטו

המאמר, שנכתב עם ד"ר מיה שלום, מציג את מושג הנוירו-מיתוסים. נוירו- מיתוסים הם מיסקונספציות, פירושים מוטעים או אי הבנות לגבי המוח ותפקודו, ואחיזה בהם עשויה לעודד מדיניות חינוך ושיטות הוראה בלתי יעילות שמשפיעות על תוצאות הלמידה.

להרחבה
מאמר של ד

מאמר של ד"ר איתן אור-נוי ושל ד"ר שי כהן

תרגול קשיבות (מיינדפולנס) נמצא כמשפיע על היבטים מוזיקליים שונים, בכלל זה על יצירתיות, ויסות רגשי, חרדת במה או ריכוז מחשבתי. אלא שמחקרים מעטים בדקו עד כה את השפעתו על איכות הביצוע המוזיקלי. במחקרנו ביקשנו לבדוק האם תרגול קצר מועד של קשיבות ישפר מיומנויות ווקאליות בתחום האינטונציה, הדינמיקה והתהודה הקולית

להרחבה
מאמר של ד

מאמר של ד"ר אלה חמי

בהתחשב בתחומי האחריות הרבים של היועצת החינוכית, חשיבות תפקידה וחוסר בהירותו במערכת הבית ספרית, אין זה מפתיע כי היועצת חשופה לרמות גבוהות של לחץ.

להרחבה
מאמר של ד

מאמר של ד"ר אפרת לוצאטו

המאמר מציג את הערך "נוירו-פדגוגיה", תחום אינטרדיסיפלינרי חדש המגשר בין שלושה תחומי דעת: מדעי המוח, פסיכולוגיה וחינוך

להרחבה
ספר של ד

ספר של ד"ר איריס אלפי-שבתאי

ספר חדשני זה מתמקד בלשון שניה באוכלוסיות מגוונות ישראל. הוא עוסק בעיקר בלשון שנייה-זרה הנלמדת באופן פורמאלי בהקשר הבית-ספרי, אך מוצגים בו גם היבטים של לשון שנייה ושל לשון ראשונה.

להרחבה
מאמר של ד

מאמר של ד"ר איריס אלפי-שבתאי

המאמר מתמקד ב-11 מורים לאנגלית כשפה זרה בישראל המתמודדים עם שילוב של תלמידים עם אוטיזם בשיעורי האנגלית, ובוחן את תפיסותיהם לגבי שילוב התלמידים באמצעות ראיון דבור חצי-מובנה שנבנה במיוחד לצרכי המחקר

להרחבה
מאמר של ד

מאמר של ד"ר רותם שפירא

המחקר הנוכחי בוחן שיח אם-ילד בעת קריאת ספרים נרטיבים ודידקטיים אשר מתמקדים ברגשות "שליליים" ו"חיוביים".

להרחבה
מאמר של ד

מאמר של ד"ר איריס אלפי-שבתאי

המחקר עוסק בעמדות של מורים בחינוך הרגיל כלפי שילוב ילדים עם אוטיזם בכיתות להוראת אנגלית ומראה שהמורים רוצים לשלב אך איך להם לא כלים ולא ידע ולא ניתנה הכשרה לשילוב והם חווים תסכול רב עקב המצב.

להרחבה
ספר של ד

ספר של ד"ר בת-ציון ימיני - 2021

הספר מרכז בתוכו 4 מאמרים שלי העוסקים בהומור, אירוניה וסטירה במגזר הדתי.

להרחבה